Sorular Cevaplar

Uzayda Yaşam Var mı?

İnsanoğlu 20. yüzyılda uzayı tanımaya başladı. Araştırmalarını ve keşiflerini soluksuz bir şekilde devam ettirirken akıllarına çeşitli sorular geldi. Uzayda yaşamın olup olmadığı merak edildi. Evrende yalnız mıyız yoksa başka canlılarda var mı? Küçüklüğümüzden itibaren anlatılan hikayelerde, izlediğimiz filmlerde ve söyleşilerde hep dünya dışı varlıklardan bahsedilmektedir. İnsanların hep var ile yok arasında kaldıkları yerde olmuşlardır. Bilimsel olarak yok ama gizli belgelere göre var oldukları gösterilmektedir.

Evren galaksilerden oluşup oldukça büyüktür. Milyarlarca yıldız ve gezegenin olduğu düşünülüyor. Devasal bir boyutu olduğunu düşünüyoruz. Büyüklüğü ile herkesi şaşırtmıştır. Sonsuzluğa açılan yol olarak gözüküyor. Bilim insanları evrenin her geçen saniye daha da büyüdüğünü anlatmaktadır.

Uzay araştırmasını yapan astronotlar için yaşam oldukça zordur. Yerçekiminin olmadığı bir alanda hareket etmek, uyumak, beslenmek oldukça zordur. Astronotlar tarafından yaşam çok daha zor olur. Bir çok ihtiyacını yapmak için çeşitli torbalar kullanırlar. Her gün düzenli olarak sporlarını yaparak basınçtan etkilenmekten korunurlar. Vücutları dirençli ve kuvvetli olması onların olumsuz etkilenmesini önler.

Uzayda biz insanlar için yaşam oldukça düşüktür. Başka atmosferlere sahip gezegenlerde yaşam olabilir. Onların yaratılışı ve yaşamları çok daha farklıdır. Dinimiz uzayda yaşam olduğuna dair bilgi yoktur. Cinler ve İnsanlar yaratılmıştır ve başka yaratılan canlı yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu