Sağlık

Vücuttaki Emme Morluğu Nasıl Geçer

Vücudumuzdaki emme ile oluşan morlukların geçmesi emilen bölgede kan hücrelerin kan toplamasından dolayı oluşur. Bunun için o bölgeyi ovuşturun yavaşçana kısa bir süre içersinde geçecektir morluklar. Soğuk su ile ovuşturmanız morlukların ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

İnsan vücudunda oluşan morlukların temel sebebi kılca damarların çatlaması ve kan birikmesiyle oluşmasıdır. Bazen bir darbe veya bölge daha önce morarma meydana geldiyse görülebilir. Kanama duruncaya kadar belli bir bölgedeki şişlikler devam eder, müdahale erken edilirse morlukların yayılması ve genişlemesinin önüne geçilebilir.

Darbe aldığınız zaman bölgeye soğuk su kompres uygulanması gereklidir. Pratik ve kolay şekilde darbe bölgedeki şişkinliği ve morluğu indirecektir. Soğuk kompres etkisi darbenin kılcal damarların çatlamasını önleyici etkisi bulunmaktadır. Soğuk kompres uygulaması ile ağrıların hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

Eskiden bilinen yöntemlerden birsi morluk olan yerlere et koyulmasıdır. Et koyulması ile birlikte ağrı hafifleyerek iyi gelmektedir.

2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu