Hayvanlar Alemi

Yetişkin Fil Kaç Kilodur

Yetişkin Fil Kaç Kilo, Dünyanın En Ağır Fili Kaç Kilo kendi dünyalarından yaşamlarına doğru ansiplopedik bilgilere yer verilmiştir.

Karada yaşayan dünyanın en ağır canlılarından olmaktadır. Filgiller ailesinin parçası olup yaşam yerleri Asya ve Afrika kıtalarında olmaktadır. Fillerin geçmişine baktığımız zaman mamutlara kadar dayanmaktadır. Filler ve mamutlar birbirlerine çok benzemektedirler mamutların sırtlarında kamburları olmadığını düşünürsek çok güçlü canlı olmaktadırlar.

Filler ağırlıkları ve cinslerine göre değişiklik gösterir en ağır fil 11 ton olmaktadır. Yetişkin bir filin ulaşabileceği ortalama ağırlık 7.5 ton olur. Güçlü olduklarından dolayı vahşi hayatta kolay bir şekilde yem olmazlar. Sürü halinde yaşarlar yavru filleri sürünün iç bölgesinde tutmaktadırlar.

Otçul olduklarından dolayı beslenme konusunda yeşillik alan aramaktadırlar. Günlük yüzlerce kilo ot yiyebilirler. Ağaç yaprakları ve meyveleri beslenmede çok sevmektedirler. Beslenme de yiyeceklerini hortumları yardımı ile koparırlar ağızlarına götürmektedirler.

2 Yorumlar

  1. çok teşekkür ederim araştırma ödevim vardı öğretmen araştırma ödevime 100 verdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu