Sorular Cevaplar

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir

Yeni yılın sembolü haline gelmiş yılbaşı ağaçlarının süslenmesiyle cıvıl, cıvıl olan mekanımız içimize sevinç ve coşkuyu da getirir.

Benim burada dikkat çekmek istediğim en önemli konu böyle bir amaç için çam ağaçlarının kesilerek kullanılması. Bir çamın kolay yetişmediği ve bizlere sağladığı faydaları düşünerek hareket etmeliyiz. Çam ağaçlarının kesilerek kullanılması yerine günümüzde rahatlıkla bulabileceğimiz çok güzel çam ağacı taklitlerinin kullanabiliriz. Bu çok daha doğru olur.

Bütün bunlara rağmen gerçek çam ağacı kullanacaksanız öncelikle boyutuna göre düzgün bir zemine düşmeyecek şekilde sabitlenmelidir. Daha sonra ara ara sulayarak yapraklarının çabuk solmasını önlemelisiniz.

Yılbaşı ağacındaki ilk süsleme ışıklandırma olmalıdır. Çarşılarda çok çeşitli ışıklandırma sistemleri mevcut zevkinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Işıklandırma sürekli çalışacağı için kablonun, fişin sağlam ve kaliteli olması gerekmektedir. (Kötü sonuçlanabilecek olaylara meydan vermemek için.)

Kablo dikkat çekici bir renkte olmamalı zeminin rengine uygun olmalıdır. Daha sonra ağacın alt tarafından başlayarak sarmal bir şekilde her bölümden bir kablonun geçmesine dikkat ederek en üst seviyeye kadar dolayınız.

Kabloların görünmeyip sadece ampullerin görünmesine dikkat ediniz ki ışık daha dinamik görünsün.

En tepeye tepelik denilen bir yıldız kullanmak adettir. Süslemeye bu şekilde başlayınız.

Çam ağacınıza takacağınız süslerinizde dallara tutturmak için iplerle bir halka yapınız ki tutmalar kolay olsun. Gereken süste ise çeşitli yapıştırıcılardan faydalanabilirsiniz.

Çamın tepesinden aşşağıya doğru çamın büyüklüğüne göre seçilmiş renkli küreler, noel babalar, geyik ve melek figürleri, çanlar, mini hediye kutuları, rengarenk ve parlak kağıtlar, uzun şeritler halindeki renkli kağıtları zevkinize uygun görsel bir şekilde dengeli olarak ağacın her tarafına yerleştirmelisiniz. Süslerin ağırlıklarını göz önüne alarak ağaç dallarının kalınlıklarına göre yerleştirmek en doğru olanıdır.

Vereceğiniz hediyeleri ise çam ağacının zeminle birleştiği noktada yere koymalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu