Okul

19 Mayıs Kompozisyon Örneği

19 Mayıs İle İlgili Kompozisyon, 19 Mayıs Kompozisyonu

Ulusumuz için önemli dönüm noktalarından birisi olmuştur. Geleceğimizi ve ulusal kurtuluşun olması gerektiğine inanan ilk kişilerden birisidir Atatürk. Samsun’a çıkması ile birlikte kendisini kurtaracak güç kendi içinde azim ve kararlılığa bağlı olacaktı. Ulusumuz tehlike altında olması milli beraberliğin gösterilmesi gereken zamanlardan birisi olmuştur.

Her Türk vatandaşı olduğu gibi vatanını canı gönülden sevmektedir. Osmanlı yönetimi İstanbul’dan merkezi olarak yönetiliyordu yabancı devletler tarafından kontrol altına alınmış kararlara etki ediyordu. Atatürk aciz olan İstanbul hükümetine karşı güçlülük ve beraberlik sağlamak istemişlerdir. Ülkemizin bağımsızlığını kazanarak halk artık kendi yönetiminde söz hakkı sahibi olmasını düşünüldü.

19 Mayıs Türk ulusu için yeni bir sayfa olmuştur. Tarihte yaşananlar geride kalarak bizlere yeni yaşam sağladı. Mücadeleler ile birlikte yeni bir dünya sağlandı. Türk milleti vatanına kavuştu milli mücadelenin sonucunda Cumhuriyet kurularak özgürlüğümüze kavuştuk.

19 mayıs kompozisyon
19 mayıs kompozisyon

2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu