Okul

23 Nisan İle İlgili Yazı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak 23 Nisan 1920 tarihinde yaşananlara yönelik yapılan kutlamalar olmuştur. Çocuk Bayramı olarak Atatürk’ün emirleri doğrultusunda kabul edildi. Geleceğin teminatı ve koltuk sahibi olan kişilerin bugünkü çocukları olduğunu belirterek onlara armağan edilmiştir. Ulusal Egemenliğin sağlandığı Bağımsızlığımızı en güzel şekilde ifade etmektedir.

Cumhuriyet bir çok zorluklarla kurulmuştur. Türk milletinin azminden dolayı geleceği onlara bağlı olacağından çocuklara armağan edildi. 23 Nisan tarihte tekrarladığı zaman okullarda ve devlet kurumlarında şenlikler yapılarak, metinler okunup toplum bilgilendirilir. Bir ulusun egemenliği çocuklara armağan edilmiş olması onların damarlarındaki asil kanda vatanlarına sahip çıkacaklarını gösterir. Çocuklarımız bugün ne olursa olsun yarın ne olacağını bilemeliyiz. Cumhuriyetin muhafızları olup çağdaş medeniyetler seviyesine yükselteceklerdir.

Atatürk’ün çocuklara verdiği önem her alanda kendisini göstermiştir. Eğitim başta olmak üzere üstlenecekleri görev ile ülkemiz kalkındıracakları olmuştur. Bir ulusun yükselişinde yenilikçi bir ülkeye ihtiyaç duyulur. Ülkemizde çocuklara sahip çıkılması gerektiği 23 Nisan tarihinde hatırlatılarak bugünün makam sahiplerine hatırlatmaktadır. Biz çocuklara armağan edilen Cumhuriyete layık bir şekilde davranmamız gerektiğini öğretmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu