Okul

23 Nisan Törenleri İle İlgili Düşüncelerinizi Yazınız

23 Nisan törenlerinin tarihi 23 Nisan 1920 tarihine Büyük Millet Meclisinin açılmasına dayanmaktadır. Meclisin açılması ile ulusal egemenlik kayıtsız şartsız milletin olmuştur. Egemenliğin sağlanarak kendi kendini yönetebilen ülke konumuna ulaşmıştır. Çocuklara da armağan edilmesi geleceğin makam sahibi olmalarından ötürü Atatürk tarafından kabul edilmiştir. 23 Nisan törenlerinde daha çok çocuklar için organizasyonlar düzenlenerek kutlamalar yapılır.

23 Nisan törenlerinde şiirler okunur, günün anlam ve önemi anlatılır, piyesler ve yapılan konuşmalar ile tarihi bilgiler aktarılır. Yeni nesillerin milli kültür ve ortak miras kavramlarını benimseyerek hareket eder.

23 Nisan törenlerinde çocuklar ön plana çıkartılarak geleceğin onlar olduğu vurgulanır. Çocuklara verilen değerler bir toplumun geleceğinin emin ellerde olduğu gösterilir. Bir ülkenin bir vatanın bir devletin teminatı olmaktadır. Çocuklara verilen değerler en güzel şekilde ifade edilir. Bugünün büyükleri ve çocukları bir araya gelerek geleceğe bakarlar. Çocuklara verilmiş en önemli armağanlardan olan 23 Nisan her yıl düzenli olarak kutlanarak hatırlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu