Okul

4 Temmuz Bağımsızlık Günü Hangi Ülkenin Milli Bayramıdır

4 Temmuz Bağımsızlık günü Amerika’nın bağımsızlık günü olarak her yıl kutlanmaktadır. Amerika Birleşik Krallıktan 4 Temmuz 1776 yılında ayrılarak bağımsızlığını ilan etmiştir. Bağımsızlık bildirgesi Kuzey Amerika’da yaşayan ve oradaki İngiliz sömürgesinden gelen 13 tane delege tarafından hazırlanarak 1776’da Philadelphia eyaletinde toplanan kongre tarafından incelenerek kabul edilmiştir.

Bu nedenle tüm yurtta bu önemli gün bayram olarak ilan edilerek o gün federal tatil yapılmıştır. Her yıl 4 Temmuzda Bağımsızlık Günü havai fişeklerle, festivallerle, törenlerle, barbekü partileriyle, pikniklerle, fuarlarla, konserlerle ve beysbol oyunlarıyla coşku içinde kutlanmaktadır. Bağımsızlık her ülke için ne kadar önemli ise Amerika için de o kadar önemlidir. Anma günlerinde yapıldığı gibi 4 Temmuzda da her yer Amerika bayrakları ile donatılır.

Amerika Birleşik Devletlerinin bayrağında yer alan 13 tane çizgi, bağımsızlığını ilan eden 13 tane koloniyi simgelemektedir. Amerika Birleşik Devletleri bayrağında bulunan 50 tane yıldız ise Amerika’da bulunan 50 tane eyaleti temsil etmektedir. Böylece Amerika’daki eyaletlerin o bağımsızlığını ilan eden o 13 koloni sayesinde özgür bir ülke olması anlatılmaya çalışılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu