Okul

5 Tane Çevre Kirliliği İle İlgili Sorular ve Cevapları

Çevre Kirliliği Soru ve Cevaplar ile birlikte önlenebilir kirlilikler bulunur. İnsanların yapacağı herşey kirliliğin engellenmesine yardımcı olacaktır.

Çevre kirliliği ülkemizi ve sağlığımızı tehdit eden durumlardan birisi olmaktadır. Kirliliğe yönelik bilinçli olunduğu takdirde azaltılarak dünyamızın dengesi korunabilir. Yüzyıllar sonra dünyamız yaşanmaz hale dahi gelebilir bunu önlemek gelecek nesillere temiz bir şekilde bırakmak bizim görevimiz.

Çevre kirliliğini önlemek için bireysel olarak ne yapabiliriz?
Toplum içersinde herkes bilinçli olduğu ve kirliliğe yönelik önlemelerde bulunması gereklidir. Yaşanılan yerler temiz olduğu durumda dünyamız sağlıklı olarak dengesinde devam eder.

Kirliliğin nedenleri?
Çevre kirliliğinin temel sebebi bilinçsiz ve umursamaz insanlardan dolayı kaynaklanmaktadır. Doğanın yok olmasını önemsemeyen kişilerden dolayı meydana gelir.

Ormanların tahrip edilmesi çevre kirliliğini nasıl etkiler?
Doğanın koruyucuları olmaktadır. Çevre kirliliği ile mücadele etmektedir. Ormanlar havayı temizlemektedir insanların en temel ihtiyaç kaynağı olan oksijenleri sağlamaktadır.

Geri dönüşüm çevre kirliliğini önler mi?
Yapılacak olan işlemler sayesinde kirlilik büyük oranda engellenebilir. Attığımız çöpler doğada bulunmayarak gerekli işlemler uygulanarak tekrardan hammadde halini almaktadır. Geri dönüşüm bu evrede gerçekleşir kirlilik kısmen engellenmiş olacaktır.

Çevre kirliliğinin en çok görüldüğü yerler?
Nüfus yoğunluğu, sanayileşme ve büyük şehirlerde daha çok görülmektedir. Çevre kirliliğinin temel nedeni insanlar olmaktadır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu