Sağlık

Acısız Ağda Nasıl Yapılır

Vücutta istenmeyen tüyler olarak bilinen bacaklar, kollar, sırt, bikini bölgesi hepimizi az çok rahatsız edebiliyor. Bunları önlemek için doğru ağda seçiminin yapılması gereklidir. Ağda yaparken can acıması da en kötüsü olup canınız acıyacaktır. Yüzyıllar öncesinde dahi kadınlar istenmeyen tüylerden kurtulmak için çabalarda bulunmuştur. Hormon bozukluğu olan kadınlarda daha çok tüy çıkması onların sosyalleşmesini önleyip rahatsız ediyor.

Ağda Nasıl Uygulanır
Ağda yapılacak bölge temizlenmeli ve hijyenik olması gereklidir. Tüylerin çıkış yönüne doğru ağda çekilerek olabildiğiniz kadar ince sürünüz.

Sürülen Ağda Nasıl Çekilir
Ağda konserve veya kartuş olsun çekme işleminde dikkat edilmeli. Kağıt bezler yardımı ile ağdalar temizlenebilir. Bölgeye ağda yapıştırıldığı zaman kağıt bez tam olarak oturmalı. Bir elimiz ile ağdayı çekerken diğer elimiz ile bölgeyi germeliyiz canımız acımasın.

Temizleme ve Bakım
Ağda çekildikten sonra kalacak olan ağda parçalarının temizlenmesi için zeytinyağı kullanarak yapabilirsiniz. Bölgeye su vurduğunuz zaman daha çok sertleşecektir. Tahriş olan ciltler için nemlendirmek için masaj yapılır veya krem sürülür.

Yapılmaması Gerekenler
Alkollü ürünler kullanmayın, ağdadan sonra bir gün boyunca güneşlenmeyin, solaryuma girmeyin, epilasyon yaptırmayın, her bölgeye eşit şekilde ağdanızı yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu