Okul

Açlık İle İlgili Kompozisyon

İnsanların düşünce yeteneklerini ve kabiliyetlerin kaybettiği andır açlık. Karında bir boşluktan çok daha fazlası olup kendinizi kaybederek adeta içinize başka bir ruh girer. Kendinizi kaybettiğiniz o an insanlar arasında sıradan olan kişi olmadığını bilmelisiniz. Bir topluluk için açlık oldukça zor olur, insanlar düşüncelerini özgür bir şekilde dile getiremezler. Çok daha farklı bir bakış açısını yakalayarak yaşamlarını gösterirler.

Aç olan bir insanı bir şeyler anlatmanız yeterli değildir. Düşünceleriniz her zaman olduğu kadar sağlıklı olmayarak onlarla kendinizi bir göremezsiniz. Bir insana bakarken onun aç olduğu halde tok olmanız aynı düşünceleri paylaşıyor anlamına gelmez. Uyku sersemi olan bir insan gibi düşünceleriniz o şekilde ortaya çıkmaktadır. Sizde düşüncelerinizi ve özgürlüğünüzü bırakmak için ilk önce karnınızı doyurarak tok olarak bakmalısınız.

Bugün bu anlatılanların hepsini yaşayan Afrika’da milyonlarca insan olmaktadır. Karınlarını doyuramadıkları gibi geleceğe bizim gibi ümitle bakmıyorlar. Yapacak olduklarını yarı aç karnına yaparak sadece bir sömürgenin izlerini taşımaktadırlar. Kendilerini ve sahip olduklarını başkalarına sunarak yaşamlarını olumsuz şekilde etkilemişlerdir. İnsanlar açlıkla asla sınanmamalıdır.

2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu