Okul

Adolf Hitler Savaş Hayatı Hakkında Bilgi

Adolf Hitler dünyanın gelmiş geçmiş gördüğü en acımasız ve etkileyici insanlarından olmuştur. Askerlik hayatında geleceği görülmüş insandır. Cephelerde savaşırken insan öldürmek onun için mutluluk olmuştur. Takım arkadaşları tarafından bu tavırları hiç sevilmezdi. Askerlik hayatından sonra bir süre işsiz yaşayarak yaşamına devam etti. Burada kendisine karşı grupların bilgilerini toplaması için görevlendirildi. Ama taraf değiştirerek kendi ülkesine ihanet etmiştir. İnsanları etkilemek ve yönetmek konusunda adeta dahi olmuştu.

Almanya’nın eski ihtişamına kavuşmasını istemiştir. İnsanları etkileme konusunda dahi olan Adolf Hitler amacına karşı grubun başına geçmesi ile başlamıştır. Bundan haberci olan Almanya devleti duyarsız kalarak karşı çıkmamıştır. Her geçen gün artan Adolf Hitlerin hayranlığı çok büyümüştür. Eski Nazi İmparatorluğu kurma hayali kafasının altında yatıyordu. Sokak çeteleri onun için çalışan illegal işlerini yaptırabileceği maşası haline gelmişti. Seçimlerde istenilen sonucu alamayınca artık aydınlatmanın tarihini görmüştür. Bununla birlikte parlamentonun yakılması artık insanların içine korku düşürmüştür. Adolf Hitler yaptığı hareketler sonucunda tek kuvvet haline geldi. Devlet yönetiminde tek söz hakkına sahip olmasıyla hayranlıklar her geçen gün artış gösterdi.

İnananların artması milyonlarca insanın ona bağlılığını gösterdi. Kısa sürede komşu ülkeleri işgal etmeye başlaması ile İngiltere, Fransız buna duyarsız kalmıştır. Almanya’nın sahip olduğu o eski ihtişamına kısa süre kalmıştı. İşgal ederek kontrol altına aldı. Onun hırsları milyonlarca insanı savaşa götürmüştür. Bir çok ülkeyi işgal ederek kontrolü altına aldı. Hedef İngiltere ve Fransa’ya gelecekti ve beklemekteydi. Mısıra gönderilen ordunun cephanesi biteceği duyurulmuş olsa dahi destek göndermedi. Orada mağlup olması çöküşünün başlangıcı olmuştu. Rusya’ya doğru ilerleyerek işgaline devam ederken cephane bitmesi sonucunda destek gönderilmedi. Rusya soğuğuna karşı dayanamayan askerler artık donarak ölmeye başladılar. Almanlar teslim olduğunu duyunca hiç olmadığı kadar kızmıştır. “Son kurşunları ile kendi kafalarına sıkmaları gerekirdi” diyerek teslim olanlara isyan etmiştir.

Yeni bir ittifak oluşturularak Almanya’nın geçilmez kapısı olan deniz sınırları ele geçirildi. Hiç beklenmediğinden çok daha fazlaydı. Yerle bir edilmesi artık yıkışının başlangıcı oldu. Bununla birlikte yenilgiler beraberinde gelerek ittifak orduları Almanya’nın içine kadar girmiştir. Adolf Hitler ve eşi yer altında gizli bir bölmeye sığındı. Dışarıdan gelen silah ve top seslerini duyuyorlardı. Eşi kendisine yapılanlardan dolayı intihar etmiştir. Bunun üzerine Adolf Hitlerde kendi kafasına sıkarak intihar etti. Bulunması ile birlikte saklandığı yer yakılarak yok edilmiştir. Kendi hırsının kurbanı olarak sonuçta büyük bir felakete uğramıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu