Okul

Ağacı Kurt İnsanı Dert Yer İle İlgili Kompozisyon

Küçük bir kurt yıllar boyunca ağacı içten içe nasıl kemirip bitiriyorsa insanı da dert yer bitirir. Başımıza gelecek dertler, kederler ve hastalıklar bizi içten içe öldürerek güçsüzleştirmektedir. Aklımızdan çıkmayan, korkarak beklediğimiz dertlerimiz hepimize sıkıntı yaratır.

Hayatı sürekli mutsuz, zorda, sıkıntıda geçenlerin içinde bir dert vardır. Zamanla insan boğuşmaktan yorulur çabuk yaşlanır, yıpranır ve sahip olduğu sağlığını kaybeder. İnsanların sıkıntı yaşanması kaçınılmaz olur. Dertler sorunlar insanı yiyip bitirerek yavaş yavaş erimesine neden olur. İnsan için en kötü durumlarından birisi dertli olması, yaşadıklarını içe atması bitirmektedir.

İnsanı hayata bağlayan güzel duygular olduğu gibi hayatta koparan duygularda vardır. Hayattan soğutarak insanın mücadeleci azimlerinin bitmesine neden olur. Derdi de sıkıntıyı da içine atan birisi fazla dayanamaz. Sahip olduklarını zaman içinde kaybederek yalnız ve sıkıntılı kalır. Dertler paylaşdıkça azalır, insanlarda dertlerini sorunlarını birbirleri ile paylaşması gerekir. Paylaşılmadığında dertler insanları karamsarlığa sürükler. Karanlıkta olan insanların mücadele edecek dermanı da kalmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu