Okul

Ağaçları Neden Korumalıyız Kompozisyon

Doğanın dengesinin korunması için çevremize karşı daha hassas olmalıyız. Çünkü çevremizde canlılar ve bitkiler yaşamlarını sürdürmektedir. Doğanın dengesinde kilit rol üstlenirler. Ancak havanın temiz olması, suyun ve toprağın kirlenmemesiyle birlikte verim kazanır. Doğayı korursak tüm yaşamları korumuş oluruz.

İnsanlarda tüm canlılar gibi doğaya muhtaçtır. Doğal dengelerin sağlanması, sürekliliklerinin devamıyla mümkün olur. Döngüler canlıların yaşamını diri tutar. En çok etkilenenler insanlar olmaktadır. İnsanlar doğayla doğruda temas halinde olarak yaşarlar. Verimsizleşmeye ve yok olmaya başlamasıyla insanlık zarar görmeye devam eder.

Doğada en çok ağaçlara muhtacız. Bizlere oksijen sağlarlar, doğal afetlerin önüne geçer, insanlar için birer velinimettir. Çevre kirliliğini dahi çeşitli şekillerde önlemektedirler. Ağaçlar hayati ve ekonomik değerlere sahiptirler. Canlı olarak yaşamlarımızı sürdürmemizi sağlarlar. Hele günümüzde çarpık kentleşme insanların yaşamlarını olumsuz etkiler. Ağaçlar ise bu kentleşmenin zararlarını yok edici etkilere sahiptir. Ekonomik geçimlerin sağlanması için insanlar ağaç kesme düşüncesinden öteye geçmeleri gerekmektedir.

Ağaçlar sökülür ve başka yerlere götürülür. İnsanların kentleşmesinden dolayı ağaçlık alanların yok olmasının önüne geçilebilir. Yüzlerce hatta binlerce yıllık ağaçlar bizim en değerli hazinemizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu