Okul

Ağaçların Önemi İle İlgili Kompozisyon

Ağaçlar doğanın olmazsa olmazı olup dünyanın akciğerleridir. Ağaçlar sayesinde dünyamız nefes alıp vererek bize temiz hava yaratır. Canlıların ihtiyacı olan havanın üretimini sağlayan ormanlardır. Ağaçlar hayati önem taşır bize verdiği meyveler sayesinde vitamin ihtiyacımızı sağlarız. Onlara iyi bakmamız gerektiği gibi zarar vermesinin önüne geçmeliyiz. Ağaçların değerleri korunarak zarar görmesinin önüne geçebiliriz. İnsanların bilinçsiz ve para hırsı yüzünden ormanlar her geçen gün azalmaktadır. Dünya ve teknoloji geliştikçe ağaçlara daha çok ihtiyaç duyarak yok ediliyor.

Dünyamızdaki ağaçlar her geçen gün azalıyor. Yerlerine beton yığınları gelmesi sonucunda değerlerini kaybediyor. Ağaçların oluşumu onlarca yıl isteyerek bunlar sağlanmadığı takdirde havamız temizlenmeyecektir. Oksijen tüm canlıların yaşamını sağlar. Kendimizi düşünerek oluşacak zararların önüne geçmemiz gerekmektedir. Dünyamıza gelecek herhangi bir felaket varsa önüne geçilmeli. Yapılan çalışmalar kesimler engellenerek doğa korunmalı. Ormanlık alanların havası temiz olur insanın içine çektiği oksijen enerjisin karşılar. Yorgunluğumuzu aldığı gibi kendimizi ferah hissetmemizi sağlamaktadır.

Ağaçların önemini anlamak için bilinçlendiren vakıflar ve derneklere destek çıkmalıyız. Çalışmalar sayesinde ülkemiz daha temiz bir hal alarak gelecek nesillere sağlam adımlar atmış oluruz. Bizden sonra yaşayacak olan çocuklarımız için güzel bir dünya verebiliriz. Şehir yaşamında insanların çoğu solunum yolu sisteminden dolayı hastalandığını asla unutulmamalı. Temiz hava için ağaçlar ormanlar korunmalı. Ormanlar hayat olduğunu bildiğimiz gibi başkalarına da aktarmalıyız. Bol oksijenli gelecek için ormanlara sahip çıkın.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu