Sağlık

Ağda Kızarıklığı Nasıl Geçer

Ağda kadınların dünyasında temizleyici olarak girse dahi temizlikten sonra bakımında yapılması gereklidir. Ağda sonrasında yapılacak olan temizlik sayesinde kendinizi rahat hissedeceksiniz. Bölgenin güzel ve temiz gözükmesini sağlıyor. Tüyler oldukça rahatsız edici olabilir özellikle bayanlar için bakımlı olunması şarttır.

Ağda ile temizliğinizi yaptıktan sonra bölgede kızarıklık ve kabarıklık oluşabilir bunları önlemek için yağ ile bölgenin ovuşturulması aynı zamanda koruyucu kremler kullanabilirsiniz. Ağda yapıldıktan sonra bölgeler 24 saat boyunca güneşin etkisinden korunması gereklidir. Alkol içeren ürünlerden kaçınıp, banyo, havuz ve sauna gibi aktivitelerden uzak durmalısınız. Hassas olacağından dolayı yaptığınızdan dolayı bölge tahriş olabilir korunması için bir şey yapmayın. Cildinize uygun olan koruyucu kremleri sürmenizi tavsiye ediyoruz markasını bilmediğiniz ve ne işe yaradığı bilinmeyen kremler cildinize daha çok zarar verebilir.

Cildinizi korumak için seçeceğiniz kremler nemlendirici özelliği olmasına dikkat ediniz. Bir müddet sonra bölgenin ağrısı ve sızısı geçecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu