Hayvanlar Alemi

Kediler Neden Sudan Korkar

Sevimli canlılardan olan kediler hakkında bildiğiniz üzere suya girmekten hep korkarlar. Evcil kedileri dahi yıkamak istediğiniz zaman banyodan nasıl kaçtığına hepimiz şahit olmuşuzdur. Kediler adeta sudan nefret ettiklerini görürsünüz. Bunun nedeni az çok bilinir kediler suyu hiç sevmezler.

Kediler temizliklerine düşkün olduklarından dolayı kendi temizliklerini kendileri yaparlar. Devamlı bir şekilde kendilerini yalayarak temizlerler. Suyun sevmemesi yıkandıktan sonra üşümeleridir. Vücut ısıları hızlı şekilde düşer ve uzun bir süre üşürler. Kedi kendini yalayarak temizleyen canlılardan olup çamur gibi pisliğe battıkları zaman temizleyebilirsiniz.

Kedileri suya alıştırmanız haylice zor olacaktır. Sevmedikleri aşikar zorla yapacaksınız artık bunun için yorulurlar. Suya alıştırmak konusunda onları yavaşça ıslanacakları yerlerde barındırmanız gerekli olur. Islandıkları zaman kurumak için kendilerini uzun bir süre yalamak zorunda kalacaklardır. Zahmetli olduğundan dolayı sevmezler ıslak bir şekilde bırakmayıp onları kurulamanız durumunda tekrardan suyu sevebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu