Sorular Cevaplar

Ağva’ya Nasıl Gidilir?

Bir çok uygarlığın kalıntılarını içerisinde barındıran Ağva tatil için en ideal yer. Ağva’ya bağlı civar köylerde Romalılardan kalan kilise kalıntıları, mezar taşlarını görmeniz mümkündür. Şehrin batısından kıvrılıp Karadeniz’e dökülen Göksu’nun kıyıları yemyeşil bitki örtüsüyle sarılmıştır. Konaklama ve günübirlik tesislerin bulunduğu yer tatil için oldukça ideal. Ağzı geniş kumsalı ile tatilinizi yapabilirsiniz. Muhteşem bir yer olarak tertemiz sahilinde huzur bulacaksınız.

İstanbul ile Ağva arası 108 kilometredir. Özel araçla 1-2 saat içerisinde Ağva’ya varmanız mümkündür. Şile’ye geldikten sonra iki güzergah karşınıza çıkar. Birincisi sahil yolu-kabakoz-akçakese-şuayipli güzergahının takip edildiği İsaköy sapağından çıkan tabelaları takip ederek Ağva merkezine ulaşabilirsiniz.

Şile üzerinden ikinci güzerfah Çayırbaşından Teke köyüne giden yolu takip ederek Teke-gökmaslı-İsaköy sapağına ulaşırsınız. Ağva tabelalarını takip ederek ulaşmanız mümkündür. Gebze Ağva’ya ulaşmak için Mollafenari istikametinde devam ederek, solda Teke yoluna sapılır. Teke den İsaköy yoluna girdiğinizde tabelaları takip ederek Ağva’ya ulaşabilirsiniz.

İzmir yolundan Kandıra’ya otoban-kandıra- akçaova güzergahında devam edilir. Özel aracı olmayanlar için toplu taşıma araçlarını kullanarak Üsküdar Belediyesi’nin Şile-Ağva otobüslerine binerek ulaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu