Okul

Ailemize Karşı Sorumluluklarımız Kompozisyon

Aile bireyleri ile aramızda olan bağlar her şeyden kuvvetlidir. Sevgi ve saygının insana kattığı değerler paha biçilmezdir. Ailemizle birlikte geçireceğimiz zamanları doğru olarak değerlendirmeliyiz. Kendimize olduğu kadar ailemize karşı sorumluluklarımız vardır. Hayat insanı olgunlaştırırken sorumluluk sahibi yapar.

Annemiz ve babamıza saygımız olduğu kadar sözlerini dinlemeliyiz. Bizden bir şey istemeleri durumunda olumlu yanıt vermemiz gerekir. Bizim iyiliğimizi düşünen ailenin değerleri bizim için önemlidir. Öf demek dahi denmemesi gerektiği öğretilmiştir. Evimiz bizim yaşam alanımız olduğundan dolayı herkese saygı ve sevgiyle yaklaşmalıyız. Sorunlarımız sıkıntılarımız olduğu zamanlarda dahi kalp kırmamalıyız. Aile içindeki herkes gibi bizde üzerimize düşen görevleri hakkıyla yapmalıyız. Aile içinde birlik ve beraberlik her şeyden daha değerlidir. Kimse kimseyi kırmadan hareket ettiği zaman aile bağları kuvvetlenir. Sadece kendimizi düşünmeyerek herkesi düşünerek hareket etmeliyiz. İş paylaşımı en güzel sorumluluktur.

Aileden biri olarak bizden istenilenleri yerine getirmeliyiz. Yapacaklarımız edeceklerimiz bize değer katar. Aile olarak yerimizi bilirsek eğer sevilir sayılır değer görürüz. Herkesin birey olarak sorumlulukları var yerine getirmeleri gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu