Okul

Albert Einstein Çoçukluk Hayatı Kısa

Bilim adamlarından birisi olan Albert Einstein çocukluk hayatı diğerlerinden çok farklı geçmiştir. Sokakta çıkıp oyun oynamak yerine gününü evde ve utangaçlığı ile geçirirdi. Yapısından dolayı kız arkadaşları çok nadir olmuştur o gününü dersleri ile geçirirdi. Okul hayatında başarılı bir öğrenci olmamıştır.

Okulda verilen eğitimin kısmen yanlış olduğunu düşünürdü öğreneceklerini kısıtlama düşüncesi kafasına yerleşmişti. Ezberci eğitime devamlı karşı olup tembel öğrenci oldu. Okulundan ayrılıp Üniversiteye girmek istedi ama Matematik dersi dışında diğerlerinde bilgisi olmadığından kabul edilmedi. Eğitim hayatına devam edip lise diplomasını aldı matematik ve fizik öğretmeni yetiştiren bölüme girmeyi başarmıştır.

İçe kapanık, oyun oynamayı sevmeyen, 4 yaşında konuşmaya başlayan, utangaç hazırcevap, soruya soru ile karşılık veren çocuktu.

Ona ilham kaynağı olarak öğretmenlik mesleğini yapamadıktan sonra Patent bürosuna memur olarak katıldı. Büroda sunulan buluşlar ilgisini çekiyordu kısa zaman içersinde aklındaki planlar ortaya çıktı. Gelen icatları ilk önce inceleyip ardından açıklama metinlerini okuyordu yeni birşeyler yapabileceği düşüncesi kafasına yerleşti.

17 Yorumlar

  1. bence çok güzel bir hayat hikayesi herşeyi tam ve ödevimden 100 almamı sağladı teşekkürler.

  2. çok güzeldi ödevime yardımcı oldu ama azıcık daha uzun olsaydı keşke.Ginede çok teşekkür ederim. :D

    1. daha ne kadar kisa olacak ben cok begendim tam yerinde olmus 7. sinifim ve hic yorulmadan odevimi bitirdim. :P

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu