Okul

Alexander Graham Bell Hizmetleri Nelerdir

Alexander Graham Bell insanlığa hizmetleri, Alexander Graham Bell buluşları nelerdir, Alexander Graham Bell yaptığı hizmetler kısaca

Hayatı boyunca bir çok icat üretmiş ve insanlığın teknoloji alanında çalışmalar yapmasına ışık tutmuştur. İnsanlık için en büyük icadı telefon olmuştur, günümüzde internet ve elektronik haberleşmenin temelini atmıştır.

İletişimde yaptığı çalışma dünya üzerinde bir çok alanda gelişme sağlamıştır. Amerika’da olan bir bilim adamı Kore’de olan birisiyle iletişime geçebiliyordu çalışmalarını birlikte sürdürdüler. Günümüzün internet teknolojinin temel alt yapısını sağlamakta 1879 yılında en büyük icadı olan telefonu üretmiştir.

Alexander Graham Belli İcatları Maddeler Halinde

Elektrik telgrafların alıcı ve gönderişinin geliştirilmesi.
Elektrik akımının telefonlarla iletilmesi.
Elektrikli telgraf üretimi.
Sinyal ve iletişim cihazlarının geliştirilmesi katkıda bulunuldu.
Hava taşının geliştirilmesi.
Telefonun İcadı.

Alexander Graham Bell Kısa Hayatı

Alexander Graham Bell telefonun mucidi olarak bilinir 3 Mart 1847 yılında İskoçya’da doğmuş 2 Ağustos 1922 tarihinde Kanada’da ölmüştür. Telefonun 1876 yılında yaptığı icat adını altın harflerle tarihe yazdırdı. ABD Temsilciler Meclisi’nde alınan karar ile Graham Bell yerine mucidi İtalyan göçmen Antonio Meucci olduğunu kabul etmişlerdir.

Telefonun İcadı ve Graham Bell

Annesinin sağır olmasından dolayı sağırların duyması için çalışmalarda bulunuyordu. Sesin tel titreşimleri ile karşı tarafa iletildiğinin farkına vardı. Odalar arası demeler yapmaya başladı sesi başka tarafa iletiliyordu aklına insanların uzak mesafelerde birbirleri ile iletişim içersinde olabileceğini düşünmesi geldi. Çalışmalarını artık telefon üzerine yönlendirmiştir tarih 1876 yılına geldiğinde bütün herşey hazır olmuştu telefonu açıp ilk konuşmasını yaptı.

alexander graham bell

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu