Sorular Cevaplar

Allah Peygamber Göndermeseydi Ne Olurdu

Peygamberler bize nasıl yaşayacağımızı, nelere dikkat edeceğimizi, yaratıcımızın bizden neler istediklerini ileten elçi olmaktadır. Bugün bize Allah’ın kuralları ile yaşayarak onun rızasını kazanma çabasında olmaktayız. Bize ahiret hayatında cennet ve cehennemden haber verilmiştir. Doğru ve dürüst bir yaşam sürdürmek iyilikle beraber cennetin kapılarını aralamaktadır.

Peygamberler olmasaydı hayatımız karmakarışık olurdu. En başta yalancılar kendilerini din adamı ilan ederek toplumu kandırırdı. Günah işlemekten suça karışmaktan korkmayarak herkes birbirlerine zarar verirdi. Toplumda refah olmadığı gibi insanların zararları fazla olurdu. İğrençlikte ileri boyutlara gelerek topluma kötü örnekler ortaya çıkabilirdi. İnsanlara verilecek olan zararlar gün yüzüne çıkması toplumsal sorunları doğurmuş olacaktır. Toplumu etkileyen en önemli sorunlar kendisini göstermiş olacağıdır. İnsanlar sorunları aşarak rahat bir yaşamın sürdürülmesinde gerekli görülebilmektedir. Herkes kendisini düşünerek insan yaşamına zarar vermiş olurdu. Canlılara türlü türlü işkenceler yaparlardı.

Allah’ın emirleri bize doğru yaşamayı ve düzeni getirir. Kötülüklerden uzak tutarak bizi iyiliğe doğru yöneltir. Toplumsal sorunlar aşılarak insanlar kötülüklerin önüne geçmiş olur. Toplumsal refahın sağlanması beraberinde huzur ve rahatlığı da getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu