Okul

Allah Sevgisinin İnsan Hayatına Katkıları Nelerdir

Allah sevgisi olan insanın hayatı baştan sona değişir. Hayatını Allah’ın yasakları ve emirleri doğrultusunda yaşar. İslam dini hoşgörü dini olması insanın Allah sevgisi olması güzelleştirir, hayata tutunur. İnsanların bakış açıları dinen daha güzel olur. Çevresine karşı anlayışla karşılayarak olaylara iyilikle yaklaşmayı öğrenir. Kötülükten uzaklaşır kendisini güzelliğe, yardıma ve dayanışmaya adar. İbadet ederek toplum içinde birlik beraberliğin oluşmasını sağlar.

Zor durumda olan insanların yardımına koşar. Bilir ki dünya hayatı fanidir, asıl hayat ahirette başlayacaktır. Allah sevgisi onu hırslardan, kötülüklerden, kıskançlıktan, fitneden ve daha bir çok kötülükten koruyacağıdır. Kendisi huzur bulması için bunların bir parçası olacağını bilir. Güzel davranışları kendisine huy edinir.

Bedenen ve zihinsel olarak insan temizliğe gitmiş olur. Güzel düşünceler aklında olur onları gerçekleştirir. Toplum içinde örnek birey olmasındaki en büyük katkı olur. Saygı kazanır, çevresi tarafından sevilir değer görür. O halde Allah’a inanmalı, ibadetlerimizi yerine getirmeli ve gönül bağı ile bağlanmalıyız. Allah bize kolaylık sağlar, yol gösterir bu sayede huzurlu bir yaşam sürdürmüş oluruz. Allah sevgisi sahip olabileceğimiz en değerli hazinelerdendir. Her insan sahip olamaz, içten ve derinden bağlarını kuranlar mümin olanlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu