Sorular Cevaplar

Almila İsminin Anlamı

Ülkemizde nadiren kullanılan Almila ismi Türkçe kökenlidir. Kız ismi olup rengi ise Pembe olarak nitelendiriliyor. Ülkemizde 10 bin kadar Almila isminin kullanıldığı bilinmektedir. Toplam harf sayısı 6 dan oluşup Kuran’da geçmemektedir.

Almila isminin anlamı ise elma gibi kırmızı yanakları olan güzel olmaktadır.

Almila ismi aynı zamanda hoşgörüyü temsil eder. İsim olarak ve telaffuzundan ötürü genelde sık kullanılır. Çevremiz tarafından yabancı kökenli olarka nitelendirilmesine rağmen Türklerin sık kullandığı isimlerdir. Alımlı, güzel, anlayışlı, hoşgörülü bir baynaın taşıyabileceği isimdir. Genelde zengin kişilerin ülkemizde çocuklarına verdiği isimler arasında gösterilir. Doğu bölgesinde nadir kullanılan batı da daha çok İzmir’lilerin kullandığı isimdir. En çok Almila ismini kullanan kişi İstanbul ilinde bulunmaktadır.

Bugünlerde Star TV ekranlarında yayınlanan Kaçak Gelinler dizisinde Açelya Topaloğlu’nun canlandırdığı karakterin adı olmaktadır. Almila evlilik sırasında kaçarak İstanbul’a doğru gitmektedir. Tanıştığı Şebnem ve Kainat’la birlikte yaşama kararı alırlar şöhrete uzanan yolda başından geçenleri anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu