Sorular Cevaplar

Alyans Neden Sol Elin Yüzük Parmağına Takılır?

Her insanın hayali gelecekte evlenerek güzel bir aile kurmaktır. Başarılı bir eş, akıllı ve sağlıklı çocuklar ve ihtiyaçlarını karşılayacak güzel evdir. İyi ve kötü günde insanlar birlikte yaşamak için söz verirler. Kanun de olsa evliliklerine karar vererek hayatlarını birleştirirler. Evlenmek sorumluluk isteyen ve insanların yapacağı fedakarlıklarla yerine getirmesini sağlamaktadır.

Genelde çiftlerden çok azı alyans tercih eder. Alyanslar insanları birbirlerine bağlayan sembolik yüzüklerdir. Yuvarlak oldukları gibi bitmeyecek bir sevgiyi ifade eder. Mısırlılar tarafından kullanılmış günümüze kadar taşınması sağlanmıştır.

Alyans sol elimizin 4. parmağı olan yüzük parmağına takılır. Aslında alyansın o parmağa takılmasının hikayesi olmaktadır. Baş parmağımız anne ve babamızı, işaret parmağı kardeşlerimizi, orta parmak kendimizi, yüzük parmağımızı eşimizi ve serçe parmağımızda çocuklarımızı ifade etmektedir.

Parmaklarımızı birleştirdikten sonra ayırmaya çalıştığımızda yüzük ve serçe parmağımızı ayıramamaktayız. Evlilik bağı olan alyansında sol elimizin yüzük parmağına takılmasın sebebi geçmişten günümüze böyle ulaşmıştır.

Sol parmağımızdaki damar aynı zamanda kalbe giden damar bulunmasından dolayı yüzüğü sol elimize takarak sevgimizi gösterebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu