Okul

Anne İle İlgili Kompozisyon

Annelerimiz, canlarımız her şeyimiz. Bizleri 9 ay karınlarında taşıyarak en büyük acılardan biri olan doğum sancısını çekmişlerdir. Erkekler askerlik yapar, kadınlar doğum yapar ikisi asla bir değil. Karşılaştırmalarımız asla ölçülemeyecek kadar farklılık gösterir. Fedakar annelerimiz yaşamları boyunca biz evlatları için çabalamışlardır. Fani dünya ve ahirette hakları asla ödenmeyecek olan annelerimizdir.

Annelerimiz ilk günden itibaren uyumayarak, yemeyerek, içmeyerek sadece bizlere bakmışlardır. Geceleri uykularından fedakarlık edip daima başımızda beklemişlerdir. Annelerimizin bize verdiği emekler paha biçilmezdir. Borçlarımızı ödemeye ne ömrümüz yeter ne zenginliğimiz. Bütün gün uykusuz kalacağımız bir işte çalıştığımızı düşünsek neler hissederiz. Kimsenin katlanamayacağı o şeye annelerimiz annelik içgüdüsü sayesinde katlanıyor. Evlatları için her şeyi yapmaya hazır olan anneler, bize hayat verip yaşam sunmaktadır. Evlatlar olarak annelerimizi daima mutlu etmeli, onların yanında olup daima destek çıkmalıyız.

Cennet annelerin ayaklarının altında derken o söz tam yerindedir. Annelerimiz bizi dünyaya getirdiği gibi hayatlarının sonuna kadar ilgilenir, sevgi gösterir destek çıkar. Babalarımız vurdum duymaz olabilir ama ana yüreği daima seve yanımızda hissettirir. Onları asla kırmamalı ve üzmemeliyiz. Biz ne kadar üzmüş olsak dahi asla küsmezler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu