Okul

Aşk İle İlgili Kompozisyon

Aşk nedir aslında, nasıl severiz içimizden gelen en derin duygular mıdır? Bilmediğimiz bilmek istediğimiz hayatımızdayken ayaklarımızı yerden kesen duygulardan biri olarak karşımıza çıkar. Dünyada arayıp bazen bulamadığımız derin hisleri oluşturmaktadır. Havadan, sudan, ateşten daha değerli bir şey varsa bizim için o da aşktır.

Ne zaman nasıl karşımıza çıkacağını bilmeden hayatımızı yaşarız. Bir an karşılaştığımızda bize dünyaları verir. Dünyadaki bütün zenginlikleri, makamları her şeyi reddederek sadece onu isteriz. Bilinir ki pahabiçilmezdir bir insan için en değerli şey aşk olduğudur. Doğan güneşin güzelliği, dalgaların kıyıya vuruşu, rüzgarın hafif hafif esmesi bizi kendisine aşık edebilir. Ama aslan görünür sevebileceğimiz karşılıklı bir aşkı yaşamaktır. Bulutlarda aramaktan ziyade yeryüzünde bizim bekleyen sevgi tomurcuklarıdır. Birine sevgimizi vermemizle beraber başlayan bir ömür insan hayatını etkileyen etkilerden oluşur. Sevginin değeri bilinmeli, sahip çıkılmalı ve geleceğe taşınmalıdır. Aşkı anlatan her şey bir kutsallık değerler içinde olduğudur.

Aşk ayna gibidir seversen eğer karşılık görürsün. Neyi kimi nasıl sevdiğini değil nasıl sevgini verdiğin önemlidir. Bir hayvanı dahi sevebilirsin onu hissettirirsen o da aynı duygularla karşılık vererek sana kendini iyi hissettirir. Karşındakine sorgu sualsiz yaşaman gerektiğidir güzel yaşarsan eğer öyle yaşamın devam eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu