Okul

Astrolog Nasıl Olunur

Astroloji; insanların geleceklerinde yıldızların ve gezegenlerin etkisi olduğunu savunan ve bu etkileri inceleyen bilim dalı olarak kabul edilebilir. Geleceğe olan merak, ilişkiler üzerindeki tespitler astrolojiye olan ilgiyi arttırmaktadır. Bazı insanlar için bir merak duygusu ya da bir hobi durumundayken bazı insanlar için ise meslek haline gelmiştir. Bu kişilere “astrolog” denir.

Astrolog Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Astrolojiye merakı olan ve bu işi meslek haline getirmek, eğitimini almak isteyen kişiler için düzenlenen eğitim kursları bulunmaktadır. Bu kursların bitiminde ise sertifika alınır. Kurslarda gördüğünüz eğitimlerin sürelerine bağlı olarak kademe atlayabilirsiniz. Astroloji kurslarına katılmak için ön koşul aranmamaktadır. Kurs tanıtımlarında, bu konuda uzmanlaşmak isteyenler için ortalama üç yıl süre gerektiği söylenmektedir. Bu eğitimler bazı internet sitelerinde de verilmektedir. Kursların tanıtımlarında, kişilerin gelecek hakkında fikir sahibi olarak hayatlarında kolaylık yaşayacakları vaat edilmektedir.

Kursa başlayan kişiler için eğitimler kademeli olarak yapılır. Bu kademeler; temel seviye, orta seviye, ileri seviye ve uzmanlık seviyeleridir. Temel seviye de verilen eğitim konularından bazıları; astroloji tarihi, gezegenlerin tanıtımı, burçların tanıtımı, açıların tanıtımı gibi temel konulardır. Orta seviye konuları; yaşamsal, sağlık, finansal, evlilik göstergeleri gibi konulardır. İleri seviye konuları ise; güneş ve gezegen dönüşü haritaları, solar ark tekniği gibi konulardır. Tüm aşamalar sonunda imtihan yapılır ve bu şekilde kademe atlayarak sertifika alabilirsiniz.

astrolog aylar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu