Okul

Atatürk ve Gençlik İle İlgili Kompozisyon

Atatürk, Cumhuriyet’i kurduktan sonra Türk gençliğine armağan etmiştir. Cumhuriyetin geleceğinin Türk gencinde olduğunu görerek onların sahip olması gerektiğini gördü. Gençlerin ulusu daha yüksek mertebelere taşıyacağını görmüştür. Aydınlık ve çağdaş yaşamın etkisinde kalınması için gençlerin önü açılması gerektiğini düşünmüştür.

Gençlere daima güvenmiştir. Verdiği dönem ile çeşitli alanlarda hizmetler sunmuştur. Gençlerin ideallerine ulaşabilmesi için çabalar sarf ettiği bilinmektedir. Onların içindeki ışıltıyı görerek geleceğin onların kararlarında olduğunu anlamıştır. Kendisi gibi gençler bir gün büyüyerek devletin başına geçerek hizmet edeceğini görmüştür. Atatürk’ün yolunda ilerleyenlerin kullandığı düşünce sistemi olmaktadır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe hitabesinde gençlere olan inancını en güzel şekilde göstermiştir.

Ülkemizin içinde bulunabileceği en kötü durumdan dahi gençlerin kurtarabileceğini ifade etmiştir. Gençlere önemli görevler vererek gelişmesinde en büyük yardımcı olmuştur. Gençlerin önemli hedefleri olacağından ülkenin geleceğinin aydınlık olduğunu görmüştür. Güzel bir gelecek için gençlerin yapacağı çalışmalar sayesine ülkenin durumu daha üst noktalara taşınmış olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu