Okul

Atatürk’ün Türk Milletine Yaptığı Hizmetler

Ulu önderimiz Başkomutanımız olan Mustafa Kemal Atatürk hayatı boyunca ülkemiz için çabalamış mücadele vermiştir. Henüz 20’li yaşlardan itibaren gelecekte ülkesinin kendisine olan ihtiyacını öngörmüştür. En başından beri davranış ve hareketleriyle liderlik özelliğine sahip olduğunu askeri okullarda kendisini gösterdi. Aldığı görevlerde başarıdan başarıya koşmuştur. Askerlik hayatında hızlı bir şekilde yükselerek önemli görevlerde görev almıştır.

Kendi özel hayatını her zaman ikinci planda tutmuştur. Evlilik hayatı dahi olmayan Mustafa Kemal yaşamı boyunca vatanına milletine nasıl hizmet edeceği konusunda çalışmalar yürütmüştür. Hedefi asil Türk milletinin çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmek olmuştur.

Hayatını Türk milletine adayarak mücadele etmiştir. Ülkemiz işgal altında olduğu zamanlar yılmadan azimle düşmanı vatan topraklarından korumak üzere çalışmalar yapmıştır. Düşman askerlerini ülkemizden uzaklaştırıp Padişahlık saltanatına son vermiştir. Cumhuriyeti kurarak bizlere seçme ve seçilme hakkı tanımıştır. Halkın yönetim üzerinde söz hakkı olmasını kendisi ve ülkenin iradesini her zaman millette olduğunu belirtmiştir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir kabul edilerek yönetim bütünü ile Türk milletine armağan edilmiştir.

atatürkün hizmetleri

5 Yorumlar

  1. herkesin mustafa kemal atatürk ün bize armağan ettiği en büyük bayram olan 23 nisanını kutlarım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu