Okul

Atatürk’ün Vatan Sevgisini Anlatan Yazı

Atatürk’ün vatan ve millet sevgisi sözlerle ifade edilemeyecek kadar çoktur. İnsanlık için oldukça önemli görülmüştür. Vatan sevgisi sayesinde tarihte önemli başarılara imza atarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Millet olarak kabul edilen insanlar vatan toprakları üzerinde yaşayan dil, din, tarih, duygu, ırk, cinsiyet farklılıkları halindeki insan topluluğu olmaktadır.

Vatan toprağına asla paha biçilmez olup insanlar için değerlidir. İnsanın sahip olduğu en büyük değerlerden birisi vatanlarıdır. Millet vatan için ne ifade ediyorsa etsin yaşamlarını devam ettirebilmeleri, özgürlükleri ve bağımsızlıklarını anlattığını Atatürk bilmekteydi. Milletinin devamlılığını sağlaması için yenilikler yapmıştır. İnkılaplar ve yenilikler sayesinde vatan sevgisini göstermiştir. Derinden tutumlu bir anlayış göstererek kendisini tarif etmiştir. Türk milletinin vatanına bağlılığı, azmi gerekli tutumlarını kendisi de görerek onlara Cumhuriyeti bırakmıştır. Milli mücadele dönemindeki tutumları da oldukça önemlidir.

Atatürk sözleri ile de vatan sevgisini devamlı anlatmıştır. Türk milletine gösterdiği değerleri yaşamı boyunca sözleri sayesinde ifade ettiler.

Atatürk’ün vatan sevgisi ile ilgili sözleri
Millet sevgisi kadar büyük mükafat yoktur.
Yurt toprağı, sana her şey feda olsun. Kutlu olan sensin.
Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir.
Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu