Sorular Cevaplar

Ateş Olmasaydı Ne Olurdu

Ateş Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olurdu, Ateş Olmasaydı Neler Olurdu

Ateş’in bulunması ile insanlar çağ atlamışlardır. Yakıcı ve çevresine ısı vermesi sayesinde çeşitli alanlarda faydalanılmaya başlanmıştır. İnsanları korudukları gibi ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli rol üstlendi. Hayatımızı değiştirdiği gibi çeşitli alanlarda kullandık halende kullanılmaktadır. Dünyamızı, insanların hayatını değiştirdiğini görebiliyoruz. Evde yemek pişiriyor, ısınıyoruz, işlerimizi görüyoruz, yakıyoruz ve bir çok alanda ihtiyaç duyduk.

Ateş olmasaydı eğer hayatımızda o zaman eksiklikleri hissetmeye devam edecektir. Ateşi kullandığımız her alanda olmayacağından dolayı büyük sıkıntılar yaşardık.

Evde yemeklerimizi pişiremezdik yiyecekler çiğ olduğundan dolayı mikroplar üzerinde olur damak tadımız kaçardı.

Kış ısınamazdık yakacak bir şey olmadığından dolayı battaniye ve yorganlara sarılıp oturacaktır. Çoğumuz hasta olacak bazılarımız bundan dolayı hayatını kaybedecektir.

Termik santraller olmayacağından dolayı elektrik enerjisi üretimi gerçekleşmeyecekti.

Ateş aynı zamanda bardak, çelik, çömlek gibi bir çok eserin yapılmasında şekil vermek amaçlı kullanılıyor bunlar olmayacaktı. Günümüzde bir çok cisim doğada olduğu gibi elimize geçecekti.

Teknoloji gelişmediği gibi motorlu araçlarda kullanılan benzin ve mazotlar yanıcı olmayacağından dolayı ileri derecede gelişim olumsuz etkilenecekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu