Okul

Vatan İçin Ne Yapmalıyız

Vatanımız İçin Neler Yapabiliriz, Vatanımızı Korumak İçin Ne Yapmalıyız

Vatan üzerinde yaşadığımız toprak parçası olmayarak yaşananlara şahit olan uğruna canlar feda edilen topraktır. Vatanımız atalarımızdan büyüklerimizden dedelerimiz ve babalarımızdan bizlere bırakılan en kutsal mirastır. Sahip çıkabileceğimiz onu koruyarak yüceltmemiz gerektiğini hep göstermişlerdir. Elimizden gelenin en iyisini yapmamız gereklidir. Tarihsel bakımdan vatana sahip çıkılması bizi geliştirir mutlu eder. Tarihe zarar gelmesi önlenmelidir.

Vatanımız için bizim yapacaklarımız şöyle; en başta vatani görevimiz olan her Türk erkeğinin vazifesi olan askerliğimizi yaparak hizmetimize başlayabiliriz. Askerlikten sonra savaş çıkarsa seferberlikte hiç beklemeden başvurularımızı yapmalıyız. Askerlik görevi önemli olduğundan dolayı mutlaka yerine getirilmesi gereklidir. Çalışarak okuyarak hizmette edebiliriz vatanımızın çağdaş medeniyetler seviyesine çıkartabiliriz. Meslek sahibi olarak en güzel şekilde ülkemiz için çabalarda bulunmalıyız. Vergimizi zamanında ödeyerek ihtiyaçlarımızın karşılanmasını sağlarız. Vergilerimizin ödenmesi bizi yücelteceği gibi vatanımızın güçlenmesini sağlar.

Cennet vatanımızın her toprağı atalarımızın kanları ile sulanmıştır. Dünya devletleri geçmek istediği boğazlarda Türk mehmetçiği göğsünü siper ederek mücadele etmiştir. Bunları unutmamalı ve herkese anlatmalıyız göğsümüzü kabarta kabarta.

vatan

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu