Hayvanlar Alemi

Atmaca Yavrusu Neyle Beslenir

Atmaca Beslenmesi, Atmaca Ne Yer, Atmaca Nasıl Beslenir

Atmacalar yırtıcı kuşlar grubuna girmektedir. Avlanma konusunda doğuştan olan yetenekleri sayesinde en iyi avcılar grubunda yer alır. Dişi kuşlar erkeklere göre daha çevik ve güçlü olmakta yavrular büyüyüp 1 yaşından gün aldıkları zaman isimleri tüylek olmaktadır. Yaşam alanları Avrupa, Afrika ve Asya bölgelerinde ormanlık kesimlerde genellikle görülmektedir.

Atmacaların yetiştiricisi olacaksanız nasıl beslendiği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Vahşi doğada atmaca gibi yırtıcı kuşlar kertenkele, yılan, fare, kurbağa, küçük kuşları avlayarak yaşamlarını devam ettirir.

Evde atmaca besleyecek olanların ayaklarına dikkat etmesi gerekiyor ev ortamında vahşi doğadan geldiği için sizi yaralama ihtimali olabilir. Yediği yemekler belli olduğundan dolayı et parçaları ile beslenebilir.

Avlanma içgüdüsü olarak hızlı bir hareketle avının üstüne süzülerek keskin pençelerinin yardımı ile avını yakalar. Atmacanın erkeklerine Mamulitsa denir. Avcılıkta 1 yaşından küçük olanlar kullanılır iyi huylu olması avcılarla birlikte hareket etmesini sağlar.

atmaca
atmaca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu