Sağlık

Lens Ne Zaman Değiştirilmeli

Lens kullananların dikkat etmesi bir iki nokta daha olacaktır, hijyen bakımında aynı lensi devamlı kullanmak göz hastalıklarına sebep olabiliyor. Kullanım süresi olduğunu satın aldığınız yerden size gerekli şartlarla bildirilecektir. Unutanlar için veya dikkate almayanlar bu konuda biraz bilgi sahibi olması gerekir aksi takdirde göz alerjisine yakalanma riskleri oldukça yüksektir.

Lensler haftalık, aylık ve yıllık olarak kullanım süreleri bulunmaktadır. Aylık lens aldığınız zaman onu belirtilen tarihler arasında kullanım günü geldiği zaman atılmalıdır. Günlük olarak solüsyonlarla bakımını yapıp süresi dolana kadar kullanmanızda sakınca yoktur. Günü geçtiği halde kullanıma devam etmeniz durumunda göz alerjisi ve bir çok göz hastalığına davetçi olabilir.

Doktorlar tarafından belirtilen tarihler arasında kullanılmalı tarihi geçen lensler vücudunuzun en hassas bölgelerinden olan gözleriniz için bir çok sorunu yanında getirebilir. Aldığınız lensler günlükse günlük, aylıksa aylık olarak kullanın sağlıklı günleri dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu