Okul

Başarı Azim ve Heves İle İlgili Kompozisyon

Hayatta hedeflerimize ulaşmak için hedeflerimiz olmalıdır. Kendimiz için belirleyeceğimiz hedefler azmimizi ve hevesimizi gösterir. Ulaşmak isterken hırsa kapılmamalı öyle hareket etmeliyiz. Sağlam adımlar atıldığı sürece gelebilecek zararların önüne geçilir. Aşırıya kaçınılması insanların kaybetmesine neden olmaktadır.

Başarıya ulaşmak için mücadele etmeliyiz. Disiplinli olabildiğimiz kadar olmak sağlam adımlarımızın göstergesidir. Her kim disiplini kaybetmezse başarıya daha yakındır. Çalışmalarımızı aksatmamalı, işimiz dışında farklı işlere yoğunlaşmamamız gerekir. Şans ve talih işleri ile insanlar işlerinin yolunda gitmesini sağlayabilirler. Azimli davranışlar insanlara yol gösterir. Başarının yolu azimle ve hevesin olması ile belirlenir. Bunlar olduğu vakit insanların ulaşması istedikleri hedeflerine çok kolay şekilde ulaşırlar. Bazen disiplini ve azmi kaybettiğimiz zaman kendimizi yalnız mutsuz hissettiğimiz zamanlar olarak yenilgiye uğrayabiliriz.

İşi başarmak için kişinin her zaman hevesi olmalıdır. Yaptıkları ve yapacakları ona mutluluk verdiği sürece uğraşmayı sever. Her geçen gün ilgisini arttırarak istediklerini kolay şekilde yapar olur. Başarılı olma yolunda üç altın kuralı asla unutmamalı; azim, heves ve disiplin mutlaka olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu