Okul

Başarıda Şans mı Önemli Çalışmak mı

Başarılı olmanın altın kuralı çalışmaktan geçer. Bir işe giriştiğiniz zaman azimle hareket ederek o işin hakkını verip sonuç almanın yolu çalışmaktır. Yapılacak işte çalışarak mesafeler alınır. Bu süre içerisinde bazı noktalarda şans işimizi kolaylaştırır. Şanslı olmak başarıyı getirmez, çalışma esnasında aklımıza gelen pratik düşünceler bize yol gösterir. Şans daha çok rehberden ibaret olduğu söylenebilir. Düşüncelerimizde yol ayrımına geldiğimizde şans faktörü bize yardım ederek doğru yolu gösterir. Onun dışında şansı ile başarı elde etmek mümkün değildir. Elimizde hiçbir şey yokken nasıl başarıya ulaşabiliriz. Çalıştığımız esnada başarıya ulaşmak ise kaçınılmaz olur.

Hedefimizi giden yolda adım atmak için bir şeyler yapmak gerekir. Hedefimizin bize ulaşmasını beklemekte bir şans faktörüdür. Şansımız varsa o bize gelir diye düşüncelere kapıldığımızda kaybeden taraf oluruz. Çalıştığımızda ise yol aldığımızı bilir hareket eder.

Başarıya giden yolda bize yardım eden dış faktörler olacaktır. Bunlar başarımıza giden yolda bulduğumuz hazineler gibi ilerlememize destekçi olacaklardır. Beklentilerimizin üstünde sonuç almamız, hedefimize ilerlerken daha kolay çözüm yolları bulmaktır. Başarıda çalışmak önemli ancak şansta başarmamıza en büyük yardımcıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu