Okul

Beslenme Uyku ve Barınma İhtiyaçlarınızı Nerede Karşılarsınız

Bir takım ihtiyaçlarımızı karşılamak için bize sunulan imkanlardan yararlanırız. Beslenme, uyku ve barınma gibi temel ihtiyaçlarımız vardır. Her canlı aynı bu ihtiyaçlarını karşılamak için yaşarlar. Beslenmek için alışveriş yapar, mutfağımızda pişirir karnımızı doyururuz. Yatak odasında uyuyarak dinleniriz güne dinç başlarız. Barınma ihtiyacımızı evimizde karşılarız. Yaşamak için gerekli bir çok ihtiyaç vardır. Karşılanması için çabalar emek verir uğraşırız.

Evimizde dışarıdan tamamen korunmuş oluruz. Barınma ihtiyacımızı karşılarken yanı sıra besleniriz, uyku ihtiyacımızı karşılarız. Evimiz her türlü ihtiyacımızı karşılamak için imkan tanımakta. Dışarıdaki kötülüklerden korunduğumuzu hissederek rahata kavuşuruz. Otel gibi yerde kalsak dahi evimiz gibi değildir. Misafirliğe gideriz ama o tadı bize vermez. İnsanın evi gibisi yok desek yeridir.

İlk insanlar barınma ihtiyaçlarını mağaralarda karşılardı. Beslenmek için hayvanları çiğ olarak tüketirdi. İlkel bir yaşam sürdürürlerdi. Uyumak için kuytu köşelerde bin bir türlü sıkıntı dert içerisinde olurdu. Günümüzün modern evleri insanlığı en büyük ihtiyacını karşılar olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu