Okul

Bilgisayar İle İlgili Kompozisyon

Bilgisayar teknolojinin merkezi yönetimi olarak görülmekte. Bugün otomasyonun getirdiği her şey bilgisayarlara bağlı olarak gerçekleşmekte. Saniyede milyonlarca işlem yapabilen bilgisayarlar insan aklından kat kat daha fazla işlemi aynı anda yapabilir. Teknolojinin kapısı olduğu gerçeği herkesçe kabul edilmiştir.

Bilgisayara bağlı olarak yaygınlaşan internet hayatımızı kolaylaştırmıştır. Bilgiye ulaşmak saniyeler sürmekte. Aradığımız her türlü bilgiyi kısa zamanda bulabiliriz. Ortak ağ olarak kabul edilen internet üzerinde her türlü paylaşımlar yapılmakta. Herkes bildiklerini internet üzerinde paylaşmasıyla insanlığın çok daha hızlı gelişmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Bundan yıllar önce teknoloji neredeyse yok derecesindeydi. Günümüzde insanlar düşüncelerini, fikirlerini, projelerini ve çalışmalarını internet üzerinden paylaşmıştır. Yeni fikirler ve çalışmalara önayak olan internet dünyanın hızla modernleşmesini sağlıyor. Tek bir tıkla dünyadan haberdar olabiliyoruz. Gelişmeleri an ve an takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştır. Bilgisayar sistemleri sadece evimizde değil cebimize kadar inmiştir. Bilgisayarlar telefonların içerisine girerek her an yanımızda olmaktadır. İletişim alanında devrimin gerçekleşmesi bilgisayar temelli olmuştur.

Bilgisayar insanlığa teknolojiyi sunmasına rağmen doğru amaçlar için kullanılmadığında zarar getirmekte. Gelişen teknoloji savaşların çok daha yıkıcı hale gelmesine neden olmuştur. Paylaşılan bilgiler insanları kin, nefret, öfkeye teşvik dahi edebilir. Sınırlandığı takdirde insanlık için en büyük buluşlardan biri olarak kabul görebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu