Teknoloji

Bilgisayardan Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Fotoğraf çekmeniz gerekiyorsa bilgisayar kameranızı kullanarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Bilgisayarınızın kamerasını kullanarak kendi fotoğrafınızı vesikalık bir şekilde çekmek istiyorsanız sizlere vereceğimiz yöntemleri kullanınız. Fotoğraf çekerek facebook, twitter, google plus, ınstagram, skype gibi sosyal ağlar üzerinde kullanabilirsiniz. Kameranızı kullanarak yapmanız gereken sadece kameranızı açarak sonra fotoğraf çekme tuşuna basmanız olacaktır.

Kamera’nın düğmesi varsa üstünde ona basarak fotoğrafları çekebilirsiniz. Düğmesi yoksa laptop kullanıyorsanız eğer kamerayı açtıktan sonra Print Screen tuşuna basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz ardından Paint programını açarak Ctrl + V tuşuna basarak çektiğiniz fotoğrafın ekrana gelmesini sağlarsınız.

Başlat > Denetim Masası > Tarayıcılar ve Kameralar > Kamera simgesinden sonra fotoğraf çekmeniz daha kolay olacaktır.

Bilgisayarıma girerek orada kamera simgesine tıklayınız kameranız çekime başlayacaktır fotoğraflarınızı çekebilirsiniz.

Çektiğiniz fotoğrafların dosya yolunu bularak masaüstüne kayıt edebilirsiniz genelde kamera ile çekilen fotoğraflar Bilgisayarım > C > Kullanıcılar > İsim kısımlarına kayıt edilmektedir. Fotoğraflarınız masaüstüne geldiğinden dolayı çözümü bu şekilde bulabilir yada fotoğraf çekme yerinde yukarıda bulunduğu dizini aç dedikten sonra görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu