Teknoloji

Format Attıktan Sonra İnternete Bağlanamıyorum

Bilgisayarınıza format attıktan sonra gerekli kurulumu yaparsınız. Ancak internete bağlanma gibi sorunla karşılaşırsınız. Format attıktan sonra en çok karşılaşılan sorunlardan biri internete bağlanma sorunudur. Eksik olan programları indirerek yüklemek isterken internete bağlanamayacaksınız. Bilgisayarınıza format attıktan sonra karşılaştığınız internete bağlanma sorununu açıklığa kavuşturabilirsiniz. Yapmanız gereken kolay bir işlem var o da bilgisayarınızın Ethernet driverını tekrar yüklemenizdir.

Bilgisayarınızın donanımları bulunur ancak driver yüklenmeden çalışmazlar. Format atınca driver silineceğinden dolayı tekrar yüklenmesi gerekiyor. Peki internet olmadan Ethernet driver nasıl mı yüklenecek. Format atmadan önce driverı indirerek USB veya CD’ye yansıtabilirsiniz. Bilgisayarın gerekli driverı daha önceden hazırlamanız gerekiyor. Geri kalanları internetten bağlanarak indirmeniz mümkündür.

Driver CD’si varsa takarak Ethernet kartınızı bilgisayarınıza kurmalısınız. Kurulumdan sonra internete kolaylıkla bağlanabilir olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu