Sorular Cevaplar

Bir Konuyla İlgili Farklı Görüşlerin Olmasının Nedenlerini Araştırınız

İnsanların genetik özellikleri, düşünce yapıları, yaşadıkları ortam birbirlerinden farklı olmasından dolayı bir konu hakkında farklı düşünceler ortaya koyabilirler. Düşünce farklılıkları insan hayatında önemli yere sahiptir. Çalışma hayatımızda olsun farklı düşünceler ile sorunlar çok daha kolay bir şekilde çözüme ulaşabiliyor. Yaşadığımız coğrafyadan tutun konuştuğumuz dile kadar her şey düşüncelerimize etki yaratır.

Bir konuya bir çok farklı bakış açısı gerekir. Konu hakkında herkesin kafasında farklı ampuller yanar. Aklımıza gelenleri paylaşarak daha kolay çözüme ulaşabiliriz. Sorunların üstesinden gelmek, sorunları aşmak için farklı görüşlere ihtiyaç vardır.

Örneğin iş hayatında karşılaştığımız otopark sorununa bir çok farklı çözüm getirilebilir. Bir zamanlar büyük bir alışveriş merkezinin otoparkında araçlar yanma park ettiklerinden dolayı park yerinde sorunlar yaşanıyormuş. Gel zaman git zaman bu sorunu çözememişler. En sonunda yandaki büyük bir arsayı alarak otopark yapmayı düşünmüşler. Otoparkta çalışan görevli ise sorunun neyden kaynaklandığını çok iyi biliyordu. Park çizgilerinin yerde olmasından dolayı araçlar yanlama park ettiklerinden dolayı yeterince yer olmuyordu. Park çizgilerinin yukarıya doğru çizilmesi araçların hiza alarak doğru şekilde park edeceğini öne sürer. Çok akıllıca fikir olmasından dolayı bunu denerler ve park yerinde herkes aracını doğru şekilde park eder. Böylece büyük bir alışveriş merkezinin milyonlarca lira israf yapmasının önüne geçilir.

farklı dusunceler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu