Okul

Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatır İle İlgili Kompozisyon

Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatır Kompozisyon, Okumak İle İlgili Kompozisyon

Cahillik günümüzün en büyük sorunlarından birisi olup okumayan insanlar çözümleri kendince aramaktadır. Çözümlere ulaşmak için insanlar eğitimli olup ne yapacağını bilmesi gereklidir. Kendi başına olmayacağı gibi geleceklerini karartmamaları sebep olur. Okumak önemli olup hayata bakış açılarını değiştirmeleri gerekmektedir.

Kitap okuyanlar kendilerini geliştirerek nasıl davranacaklarını öğrenirler. Suç işlemek yerine kendilerini geliştirmiş topluma faydalı bireyler haline gelirler. İnsanın başına ne geliyorsa cahillikten gelmektedir. Bilmende bir şeyler yapmaya kalkışmak kişilerin suç işlemesine sebep olmaktadır.

Toplumda suç oranının büyük kısmını eğitimsiz kişiler oluşturuyor. Açılacak bir kütüphane ile birlikte kendilerini eğitip geliştirebilirler. Binlerce kişinin eğitim alabileceği alanlar oluşturulmuştur. Cahil kalmalarının bir sebebi de eğitim alanında devletin verdiği desteğin yetersiz olup çaresiz olarak bırakılmalarıdır. Kitap sayıları artıp zorunlu eğitimin sayısı artması gerekmektedir.

16 Yorumlar

  1. Çok teşekkür ederim. Aslında biliyordum anlamıştım açıklamayı ama tedbir almak istedim. :D

  2. Harika hocam sınavda bu konu başlıklı kompozisyon yazdıracak ve ben bu siteden çalışacam tam anlamıyla sinavima yardımcı oluyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu