Pazar, 11 Nisan 2021

Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatır İle İlgili Kompozisyon

Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatır Kompozisyon, Okumak İle İlgili Kompozisyon

Cahillik günümüzün en büyük sorunlarından birisi olup okumayan insanlar çözümleri kendince aramaktadır. Çözümlere ulaşmak için insanlar eğitimli olup ne yapacağını bilmesi gereklidir. Kendi başına olmayacağı gibi geleceklerini karartmamaları sebep olur. Okumak önemli olup hayata bakış açılarını değiştirmeleri gerekmektedir.

Kitap okuyanlar kendilerini geliştirerek nasıl davranacaklarını öğrenirler. Suç işlemek yerine kendilerini geliştirmiş topluma faydalı bireyler haline gelirler. İnsanın başına ne geliyorsa cahillikten gelmektedir. Bilmende bir şeyler yapmaya kalkışmak kişilerin suç işlemesine sebep olmaktadır.

Toplumda suç oranının büyük kısmını eğitimsiz kişiler oluşturuyor. Açılacak bir kütüphane ile birlikte kendilerini eğitip geliştirebilirler. Binlerce kişinin eğitim alabileceği alanlar oluşturulmuştur. Cahil kalmalarının bir sebebi de eğitim alanında devletin verdiği desteğin yetersiz olup çaresiz olarak bırakılmalarıdır. Kitap sayıları artıp zorunlu eğitimin sayısı artması gerekmektedir.

Diğer Makaleler

15 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Makaleler