Okul

Bu Vatana Canını Feda Eden Şehitlerimiz İçin Neler Yapabiliriz

Doğup büyüdüğümüz toprağın özelliklerini alırız. Kültürel değerlerini benimser, örf ve adetlerimizle yaşar, geleneklerimizle olgunlaşırız. Çevremizde gördüklerimizi kabullenir benimseriz. Askerlik çağına gelen her Türk genci vatan borcunu ödemek için kınalanarak askere gönderilir. Vatanını korumak en kutsal vazifesidir. Bu vazifesini yerine getirirken ölmesi en kutsal mertebe olan şehitliğe taşımaktadır. Nefes aldığı sürece vatan topraklarının güvenliğini sağlamak adına göğsünü siper etmektedir. Vatanımızın bugünlere gelmesi için elinden gelen her şeyi yapar. Bizler için canını feda eden kahraman şehitlerimiz için yapabileceğimiz oldukça fazla şey vardır.

Günümüzde yaşanan terör olaylarından dolayı şehitlerimiz artmaktadır. Lanetlediğimiz terör olaylarından vatan topraklarını korumalı, sahip çıkmalıyız. İçimiz parçalanırken onların bu durumda olmaları yüreklerimizi yakıyor. Haince tuzaklara karşı onlara bir şey olmaması için dua edebiliriz. Hassas davranmalı olası durumlarda onları uyarmalıyız. Çevremizde bu tür hain tuzaklara sebep verebilecek kişileri takip edip emniyet güçlerine bildirmemiz gerekmektedir.

Üzerinde yaşadığımız topraklar milyonlarca şehidimizin kanı ile sulanmıştır. Vatan topraklarının bağımsızlığına kavuşması için seve seve canlarını feda etmişlerdir. Bundan sonra bayrağımızı biz göklerde dalgalandırmalıyız. Onları kalpten hissederek elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekir. Şehit ailelerine yardım etmek, onların dertlerini dinlemek ve çaba göstermemiz gerekmektedir. Elimizden geldiğince yardımcı olmalı yol göstermeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu