Okul

Buluşların Hayatımızın Hangi Alanlarında ve Nasıl Kullanıldığını Yazınız

Hayatımız boyunca yapılan buluşlar insanlığı önemli noktalara taşımıştır. Bilim insanları bunlardan faydalanarak yeni çalışmalar yaparak, günümüz teknolojisine ulaştık. Her anlamda teknolojik bir gelişmenin içerisinde yaşamaktayız. Şüphesiz insan hayatını yaşanabilir hale getirmişlerdir. Buluşların insan hayatına olan etkilerini anlatacağız.

Radyo: Yayın yapan yayın organlarından yayınları sesli olarak insanlara ulaştırılmaktadır. Müzik, haber, spor gibi bir çok alanda sesli haberleşme aracı olarak kullanılmakta.

Ampul: Sadece gündüz değil akşamları da ışıktan yararlanarak karanlıklar aydınlanmıştır. İnsanlar akşamları karanlıkta oturmaktan kurtulmuş, çalışma hayatı gece gündüz olacak şekilde ayarlanmıştır. Sanayi alanında önemli gelişmelerde sağlamıştır.

Telefon: İletişim alanında insanların yazılı, sesli ve görüntülü olarak iletişim kurmasını sağlamıştır. İnsanların yaşamları çok daha iyi hale gelmiştir. Dünyanın bir ucunda olan insanla görüşebilir olduk. Hayatın her alanında kullanılmakta.

Kağıt: İnsanlığın sahip oldukları bilgileri korumak ve gelecek nesle ulaştırmak için kullanmışlardır. Kağıda yazdıkları bilgiler nesiller boyunca korunarak çoğaltılabilir olmuştur. Eskiden bilge insanlar bilgilerini başkalarına öğretirdi ancak zamanla unutulup giderdi. Günümüzde bilgi üst üste gelerek hızla gelişim göstermiştir.

Televizyon: Görüntülü, yazılı, sesli iletişim aracıdır. Yayın noktalarından dünyanın dört bir yanından ulaşılabilir hale gelmiştir. Her evde bulunan herkese ulaştırılan araçtır.

Bilgisayar: Çağımızın en büyük buluşu olarak bilginin kaynağına kolaylıkla ulaşılmaktadır. Yapılacak işlemleri çok daha hızlı yaparak bilginin iletimi hızlandırılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu