Sorular Cevaplar

Büyüklere Olan Saygınızı Nasıl Gösterirsiniz

Aile üyelerine ve toplum içinde büyüklere saygı göstermeliyiz. Türklükte olan büyüklere saygı her zaman her yerde gösterilmelidir. Karşımızdaki kişinin babamızın yaşında olduğunu düşünerek her zaman saygıyı hak ettiğini unutmamalıyız. Ahlakımızı ve yerimizi bilirsek büyüklerimizde bizi sayar sevgi gösterir. Büyüklerimiz bizim atalarımızdır, bazı konularda bilgi sahibi olmasalar dahi rencide edici davranışlardan kesinlikle kaçınmalıyız.

Sözlerini dinlemeli, verdikleri görevleri getirmeli, bayram ve özel günlerde ellerini öpmeli, sözlerinden çıkmamalı, koydukları kurallara dikkat etmeli, yaşam alanlarına saygı göstermeli, sevgimizi her zaman hissettirerek saygımızı gösteririz.

Büyükleri sayarsak onlarda bizi severler. Saygı gösterdiğimizde onların gözümüzdeki değerimizin haddi hesabı olmaz. Büyüklerimiz yaşamışlar, görmüşler, hayattan tecrübe edinmişlerdir. Herkes saygıyı hak eder. Büyüklerimizin sahip olduğu yaşam tecrübesine daima saygı göstererek sevgimizi belli etmeliyiz. Kim olduğumuzu ne yaşadığımızı asla unutmamalıyız. Sevgi ve saygı insanları birbirine bağlar. Toplum içinde sevilen biri olmak için karşımızdaki insanlara saygı göstererek yaklaşmalıyız. Kim olduğumuzu neler yaptığımızı asla unutmamalıyız. Büyüklere saygı, küçüklere sevgi ve sahip çıkmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu