Sorular Cevaplar

Çekik Gözlü Olmanın Sebepleri Nedir

Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan insanların genlerinde olan değişiklikler onların farklı olarak doğmalarına sebep oluyor. Çekik gözlü denildiği zaman aklımıza ilk olarak Çinliler gelmektedir. Çinlilerin gözlerine baktığımız zaman yanlardan biraz çekik oldukları görülüyor. Çekik gözlü olmanın insanlar için avantaj olduğu dahi görülüyor.

Çekik gözlü olan milletler Moğollar, Japonlar, Çinliler ve Eskimolar gibi ırklardan olmaktadır.

Çekik gözlü olmak diğer insanlar gibi hayata aynı açıdan bakıyorlar. Sebebi ise göz kapaklarının çekik olmasından dolayıdır. Gözleri şakaklardan sağdan ve soldan olmak üzere kendisini gösterir. Göz kapağının kıvrımları üstüne daha çok inmesinden dolayı dar görmelerine sebep olmaktadır. Göz bebeklerini kısmen olsa da biraz örtmektedir.

Çekik gözlü olmanın avantaları da var bunlar; Kış mevsimlerinin soğuk geçmesinden dolayı kar tabakası gözleri kamaştırmasını önlemektedir. Göz kapağındaki kıvrımlar gözde kar gözlüğü görevi görerek korumaktadır. Normalde insanlar güneşe ve kardaki yansımadan rahatsız olurken çekik gözlüler herhangi bir rahatsızlık duymazlar.

Kar yağmadığı düşünülürse çok eski zamanlarda buzul çağ dönemlerinde insanlar karlarda daha net görebilir oldular. Avcılıklarını geliştirerek kar yansımalarına alıştılar. İnsan vücudu zaman içerisinde doğaya uyum sağlayarak kendilerini korur olmuşlardır.

Çekik gözlü olanların aynı zamanda burun deliklerinin dar olması rüzgardan etkilenmelerini önlüyor. Aldıkları nefes ısınarak ciğerlerine gittiğinden daha rahat nefes alıp verebiliyorlar. İnsan vücudu yüzlerce yıl içerisinde iklime ayak uydurduklarını görmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu