Okul

Cep Telefonu Hayatımızı Nasıl Değiştirmiştir

İletişim insanların birbirleri ile olan duygu ve düşüncelerini paylaşmalarını sağlar. İnsanların en temel ihtiyacı birbirlerini anlamaktır. Çeşitli şekillerde iletişim kurarak birbirlerini anlarlar. Dumanla, ateş yakarak, seslenerek, davul sesleri ile iletişim kurarlardı. Teknoloji iletişimi de kolaylaştırmıştır. İnsanlar artık iletişim kurmak telefonları kullanmaya başlamışlardır. Zaman içerisinde cep telefonu adında cebimizde taşıyabileceğimiz kadar küçük telefonlar üretilmiştir. Herhangi bir yerde hiçbir yere bağlı olmadan iletişim kurmanın kolaylığını yaşamaktayız.

Bilimsel gelişmeler iletişiminde kolaylaşmasını sağlamıştır. Dünyanın çevresine uydular yerleştirilerek iletişim ağı geliştirilmiştir. İnsanlar kolaylıkla dünyanın bir ucundaki kişiyle iletişim kurabilir olmuştur. Böylece cep telefonları yaygınlaşarak neredeyse herkeste olmuştur. İnternetin keşfedilmesi cep telefonlarının yaygınlaşmasını hızlandırmıştır. Bilgisayarlar yerine cep telefonları kullanılır olmuştur. Çok daha hızlı teknolojik yapısı ile performans bakımından da ileri derecededir. Fotoğraf ve video çekme konusunda da cep telefonlarına ilave edilen özellikler sayesinde fotoğraf makinesi ve kameraya ihtiyaç duyulmamakta.

Cep telefonlarına dahil edilen bir çok özellik sayesinde zaman ve enerji kaybının önüne geçilmiştir. Kullanımı kolaylaşarak yaygınlaşması da hızla artmıştır. Cep telefonları teknolojinin en harika eserlerinden biridir. İstenildiği zaman kişiye ulaşılması sağlanmıştır.

Cep telefonunu doğru amaçlar doğrultusunda kullanıldığında insanlara fayda sağlar. Ancak özel hayatın ihlali gibi durumlara mahal verebilir. Bunların engellenmesi için yasal düzenlemelerin yapılması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu