Okul

Çevre Kirliliği İle İlgili Gazete Haberleri

Marketlerde ve manavlarda kullanılan naylon poşetler çevre için tehlike arz ediyor. Her gün milyonlarca naylon poşet kullanılan ülkemizde çevrenin korunması için bakanlık harekete geçti.

Zararlı naylonların yerini doğa dostu olan poşetler alacak. Çevre kirliliğine neden olan poşetler tarih olacak. Marketlerde vatandaşlar tarafından kullanılan naylon poşetlerin önüne geçilecek. Vatandaşların biyobozunur poşet kullanılmasını önerdi. Bakanlık harekete geçerek naylon poşetlerden arındırarak daha doğa olan poşetlerin kullanımını önermektedir.

Doğa dostu olan poşetlerin teşviki için bakanlık tarafından halka ücretsiz dağıtılacak. Naylon poşetler ise paralı olduğundan dolayı halkın ücretsiz doğa dostu olan poşetlere yönelmesi beklenmektedir.

Her yıl binlerce ton poşetin doğaya atılması büyük çevre kirliliğine neden oluyor. Çevrenin temiz kalması ve toprağa karışması yıllar süren poşetlerden arındırılması hedeflenmektedir.

Bakanlıktan yapılan açıklama da “Çevre kirliliğine sebep olan naylon poşetlerin kullanımının azaltılması kirliliğin önüne geçilecek faktörlerden sayılmaktadır. İnsanların bilinçlenmesi ile naylon poşetlerin kullanımı azalarak daha az zarar teşkil etmesini temenni ediyoruz. Doğa dostu poşetlerin kullanımı yaygınlaştırarak insanların bilinçlenmesini istiyoruz.” diyerek sonlandırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu