Okul

Çevremizde Toplumsal Dayanışmayı Gerektirecek Bir Durum Yazınız

Çevremizde bir çok olay toplumsa yardımlaşma ve dayanışmanın göstergesi olarak karşımıza çıkar. İnsan olarak herkes birbirine çeşitli şekillerde muhtaçtır. Arkadaşlarımız, dostlarımız ve sevdiklerimizle iyi ilişkiler kurarak zorluklara karşı beraber hareket ederiz. Toplumsal dayanışma ülkemizde oldukça yaygın hareketlerden biridir.

Çevremizde toplumsal dayanışmaya bir çok örnek vardır. Depremler olduğu takdirde çevredeki sağ insanlar yıkıntılar altından hayat kurtarma yarışına girer. Kimisi canı pahasına başkalarının hayatını kurtarmaktadır. Yakından tanıdığımız bir komşumuz Marmara depreminde başkalarının hayatını kurtarmak için kendi bacağından olmuştu. Yaptığı fedakarlık takdire şayan bir hareket olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar arasında ilkyardım etmek, zamanla karışarak hayat kurtarma mücadelesinde olurlar. Yaşanacak doğal afetler, kazalar durumunda toplumumuz en büyük yardımlaşma ve dayanışmayı gösterir. Tanımadığı insanları kurtarmak için canlarını tehlikeye atarlar. En büyük fedakarlıklar yapıldığı zamanlardır.

Türk milleti yardımsever, misafirperver, yardımlaşma ve dayanışma konusunda oldukça merhametlidir. İnsanlara yardım etmek için mücadele eder, kıyasıya rekabete girerler. Kim olursa olsun hayat kurtarmak manevi olarak en büyük mutluluklardan biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu